Recenze Lelo Sila. Kandidát na nejlepší podtlakovou hračku. A co Womanizer?

Sonický stimulátor Sila luxusní švédské značky Lelo je mou nejoblíbenější podtlakovou pomůckou (nebo zkrátka pomůckou se „sosáčkem“). Dalece v mých očích předčil ženami opěvovaný Satisfyer i klasický Womanizer. Čím? A co vůbec tato pomůcka umí? Vyplatí se za ni dát ty dva a půl až tři tisíce? Čtěte dál a všechno se to dozvíte.

Co je to vůbec sonický stimulátor?

Oblíbená značka Lelo před pár lety uvedla na trh tzv. sonické pomůcky. Na první pohled se ničím neliší od pomůcek podtlakových, které nabízí například Satisfyer nebo Womanizer (tyto proslulé značky, obě původem z Německa, využívají patentované technologie Air Pulse a Pleasure Air). Modely Sona a Sila mají stejně jako produkty zmíněných značek silikonový „sosáček“, kterým zlehka nasají klitoris a pomocí tlakových vln vznikajících kmitáním pružné membrány jej intenzivně dráždí. Tyto pomůcky si ovšem neříkají podtlakové, ale sonické – využívají ne pulzní, ale vydatnější sonické neboli zvukové vlny, které vstupují do hlubších vrstev tkáně – něco jako reproduktor. Kdybych to měla srovnat například s klasickými vibrátory, v angličtině se často setkávám s pojmy „buzzy“ a „rumbly“ – buzzy jsou takové pomůcky, které vibrují ostřeji, na povrchu těla je cítíte intenzivněji. Rumbly vibrace jsou hlubší, dunivější, ty při přiložení ke klitorisu ucítíte mnohdy až uvnitř vagíny.

Foto: autorka

Nějak takhle vnímám sonické stimulátory od Lela. Před časem jsem vyzkoušela Sonu a překvapilo mě, jak hluboko cítím její vlnění. U Sily je to podobné, ta mi ale vyhovuje mnohem lépe tvarem a velikostí hubičky – viz níže.

Jako jedinou nevýhodu sonických hraček oproti těm podtlakovým vnímám vyšší cenu. Klasický „sosáček“ nejen značky Satisfyer se dá pořídit už za pár stovek korun, Lelo Sona začíná na cca 1500 Kč a novější Sila na 2500 Kč.

Sona vs. Sila

Starší sestra Sily, Sona, je elegantní pomůckou, kterou si chválí velká spousta žen po celém světě. Pokud váháte mezi oběma modely, řiďte se citlivostí svého klitorisu. Osobně mi totiž Sona nevyhovovala kvůli své ohromné intenzitě. Ta je dána tím, že má stimulátor velmi malý průměr nasávací hubičky (1,1 cm), a tak cílí na velmi malý prostor – prakticky jen na žalud klitorisu, který je nejcitlivější.

Ve hře jsou samozřejmě i další proměnné, jako je třeba velikost právě vašeho klitorisu nebo způsob, jakým k němu Sonu přikládáte. Pokud ale víte, že máte obecně velmi citlivý klitoris (jako já), bude vám vyhovovat mnohem pravděpodobněji model Sila.

Lelo Sila můžeš koupit třeba tady na Notinu – aktuálně za 2399,- po zadání slevového kódu “care”.

Sila nemá na rozdíl od Sony onen otvor kulatý, ale spíše nepravidelně oválný, což o poznání lépe odpovídá anatomii ženského těla. Je také o dost větší (cca 1,4 x 2 cm), takže pocitově mnohem něžnější. Nutno říci, že i za těchto okolností zřídkakdy využívám jinou než nejnižší možnou intenzitu a také se musím delší dobu věnovat předehře, jinak je to stejně pro můj nebohý klitoris „příliš“. Pokud bych tuto první a základní intenzitu měla srovnat se Satisfyerem nebo Womanizerem, odpovídá u Womanizeru též první intenzitě a u Satisfyeru přibližně čtvrté. Satisyfer je tedy zřejmě stále nejvhodnější variantou pro velmi citlivé klitorisy.

Jako ústa milence

Na druhou stranu Satisfyer neumí to, co umí Sila (i Sona, pokud to máte rády drsnější). Přestože se podtlakovým pomůckám říká podtlakové, obvykle žádný podtlak nepociťuji – spíše takové ťukání do klitorisu. Se Sonou a Silou jsem ovšem konečně zažila ten slastný pocit, když je klitoris vtáhnutý dovnitř. Je to podobné, jako když vám ho partner při orálním sexu nasaje ústy. Je to zkrátka boží. K této poznámce bych však ráda dodala, že každá žena může toto nasátí zažívat s jinou pomůckou, protože na každý klitoris bude pasovat trochu jiný tvar hubičky. Když se povede trefit ten správný, obejme vaše centrum rozkoše skutečně jako rty a odvede tu nejlepší práci.

Díky širšímu a měkčímu okraji silikonové hubičky je Sila opravdu tím nejpříjemnějším stimulátorem, který jsem kdy vyzkoušela. Ne že by Sona byla nějak hrubá, ale je zkrátka razantnější.

Foto: autorka

Sila je k dostání ve třech krásných barevných provedeních: já mám růžovou (je to taková ta roztomilá baby pink), vyrábí se také ve veselé tyrkysové a elegantní lila barvě. Kromě silikonu pomůcku tvoří ještě ABS plast, který můžete vidět na každé straně jako stříbrné kolečko házející prasátka po stěnách. Pomůcka je zcela vodotěsná, takže si ji můžete vzít i do vany, a nabíjí se přes USB kabel, který je spolu s krásným hedvábným sáčkem součástí balení.

56 druhů rozkoše

Pokud vlastníte nějaký podtlakový Satisfyer nebo Womanizer, asi víte, že se u nich dá měnit pouze intenzita tlakových vln, nikoli jejich rytmus. V tomhle jsou sonické stimulátory Lelo celkem unikátní, jelikož si pomocí prostředního tlačítka na hřbetu pomůcky můžete vybrat hned z osmi druhů stimulace. První je kontinuální, další kombinují různé druhy „píp, píp“, „pippipipipipipipip“, „píp, pííííííp, píp“, dále různě narůstající a klesající frekvence a tak dále. To ovšem není všechno – u každého programu si navíc můžete zvolit, ve které ze sedmi intenzit bude pracovat. K tomuto účelu slouží tlačítka plus a minus. Dohromady tak máte na výběr z ohromujících 56 režimů sonické stimulace!

Dražší varianta klasické Sily je Sila Cruise (i Sona se prodává v této variantě), která má zajímavou funkci navíc: čím víc tlačíte hubičkou na klitoris, tím intenzivněji pomůcka pracuje. Protože vlastním jednu hračku s touto funkcí (Lelo Smart Wand Cruise), vím, že je skvělá. Na druhou stranu už tak cena není zrovna nízká, takže se zřejmě vyplatí mačkat stará dobrá tlačítka.

Jak používám Silu já

Pokud jste někdy zkoušeli podtlakovou pomůcku a nějak vám to nešlo, nejste rozhodně sami. Někdy trvá, než člověk přijde na správný způsob, jak ji přiložit nebo jak s ní hýbat, což koneckonců platí pro všechny druhy hraček. Pro mě osobně je základem kvalitní předehra. Pomůcky se sosáčkem jsou totiž pro můj klitoris natolik intenzivní, že kdybych je na něj přiložila „bez varování“, bude to spíš nepříjemné a klitoris se pravděpodobně brzy předráždí a další stimulaci razantně odmítne. Proto si dávám načas a rozehřívám ho navlhčenými prsty stejně jako pysky a další části vulvy. Až po nějaké době začnu hubičku jemně a zprvu jen krátce přikládat ke klitorisu seshora, přes jeho kapuci neboli předkožku. Když už cítím, že je dostatečně připravený a touží po vydatnějším nasátí, jednou rukou ho odhalím roztažením stydkých pysků a druhou k němu přikládám Silu tak, aby dráždila přímo jeho žalud. Někdy ji nechám jen tak přiloženou, jindy s ní hýbu ze strany na stranu, nahoru a dolů nebo ji oddaluji a přibližuji tak, jak je to zrovna potřeba. Je to naprosto úžasné a někdy mi tyto hrátky přinášejí dokonce mokré orgasmy.

Co se týče směru přiložení hubičky, vyhovuje mi nejlépe varianta špičkou dolů a širším okrajem nahoru. Je důležité zkusit různé styly přikládání, abyste zjistili, co zrovna vám bude nejpříjemnější.

Jaké je tedy resumé? Vyplatí se za Silu dát dva a půl tisíce korun? Za mě rozhodně ano. 🙂

Lelo Sila můžeš koupit třeba tady na Notinu – aktuálně za 2399,- po zadání slevového kódu “care”.