Italská stálice na trhu s luxusním spodním prádlem La Perla

Italská společnost La Perla se na trhu s luxusní módou pohybuje  již od roku 1954. V ten rok se Ada Masotti rozhodla, že změní ženský pohled na spodní prádlo. V italské Bologni otevřela svůj první ateliér s cílem vytvářet prádlo, které podtrhuje ženskou krásu. Název La Perla byl inspirován krabičkami vystlanými červeným sametem, v nichž Masotti vystavovala své výtvory podobně jako šperky.

Ada Masotti věřila, že ženy by neměly být svázány korzety, a proto je navrhovala tak, aby nositelkám lichotily a dokonale zvýraznily vše, co si každý den obléknou. Experimentovala s tehdy novými elastickými vlákny, která jí umožnila navrhnout oděvy lépe přiléhající k tělu, aniž by ho stahovaly.  

Inspirací při navrhování jí byla i společenská hnutí. Za dob hippies uvedla na trh řadu spodního prádla založenou na barevných, květinových a kostkovaných vzorech spolu s tradičnější bílou, černou a tělovou barvou. V 70. letech, v období boje za ženská práva, tvořila modely zdůrazňující eleganci nositelek (např. trojúhelníkovou podprsenku na menší poprsí a elastické krajkové podprsenky).

V roce 1981 předala Ada Masotti společnost synovi Albertovi. Po vystřídání několika dalších majitelů připadla La Perla v únoru 2018 nizozemské společnosti Sapinda Holding (nyní Tennor), kterou vlastní německý finančník Lars Windhorst.

Hlavní myšlenky zakladatelky, lichotit ženskému tělu, se La Perla drží dodnes. Svými kousky pomáhá vytvářet bezchybnou ženskou siluetu či podtrhnout intimnost okamžiku. Už zdaleka však nenabízí pouze korzety.

Vybrat si můžete ze široké nabídky podprsenek, kalhotek, body, pyžam, nočních košil, loungewear i plavek. Nakupovat můžete jednotlivé kousky, ale i celé sady. Líbí se vám elegantní krajková podprsenka Soft Triangle Bra? Tak si k ní můžete přikoupit odpovídající kalhotky Brazilian Briefs a podvazky Suspender Belt.

V La Perla najdete i široký výběr nočního prádla, od nočních košilek, např. Silk midi nightdress in wild orchid, přes luxusní pyžama, určitě koukněte na Blue silk long pyjamas with frastaglio až po krajkové body Lace Bodysuit in Black, které povzbudí mužskou fantazii.

O kvalitě výrobků svědčí i jejich oblíbenost mezi celebritami. Například Daniel Craig alias James Bond oblékl ve filmu Casino Royale plavky Grigioperla, Victoria Beckham předvedla ve videoklipu Headlines korzet Cage Bustier a zpěvačka Beyoncé se na předávání cen Grammy blýskla topem Cage.

Kromě kvalitních materiálů a prvotřídního zpracování společnost dbá i na udržitelnost a dohlíží na to, že v provozech a dodavatelských řetězcích nedochází k otroctví a obchodování s lidmi. Je členem Camera Nazionale della Moda Italiana, která má pro své členy manifest o udržitelné výrobě, včetně zásad spravedlivé práce a etického kodexu.

Spodní prádlo je nadále vyráběno v Bologni a provozní ústředí se nachází ve Velké Británii. Zboží si můžete objednat na eshopu laperla.com s doručením do České republiky zdarma.