Elegantní smyslnost francouzské značky prádla Maison Close

Značku Maison Close založil v roce 2006 francouzský návrhář a podnikatel Nicolas Busnel, známý také jako Monsieur le Français. Masion Close se svým luxusním prádlem brzy získal pozornost takových celebrit, jako je Kate Moss, Gisele Bündchen a Iris Mittenaere.

Přestože název v doslovném překladu z francouzštiny znamená “nevěstinec”, nečekejte žádnou lascivní módu. Kolekce Maison Close jsou známé mimo jiné pro své originální střihy, zejména podprsenky trojúhelníkového střihu, jemné látky a sexy eleganci. 

Monsieur le Français se odklání od konvenčního spodního prádla a dává ženám možnost vyjádřit se prostřednictvím toho, co mají na sobě.

“Mým hlavním cílem při tvorbě spodního prádla a mnoha různých kolekcí je oslavit ženu, učinit ji svobodnou, žhavou a zářivou. Miluji ženy pro jejich životní postoj. Je to neustálá emoce představovat si, co si mohou vybrat pod šaty v závislosti na své náladě nebo na tom, jak se ten den cítí,” uvedl návrhář pro Fashion Network.

Maison Close sídlí v 6. marseillském obvodu (s kancelářemi a fotoateliérem) a své kolekce představuje online a ve svém jediném butiku na světě, který se nachází ve newyorské čtvrti Soho. Na rozdíl od velké části své konkurence Maison Close nefunguje sezónně. Kolekce jsou navrhovány podle inspirací zakladatele.

Mezi nejprodávanější kousky patří nylonové punčochy, které se připevňují k odnímatelným podvazkovým pásům. Po velmi dlouhou dobu byla Maison Close jedinou značkou, která je ve Francii nabízela. 

V e-shopu Maison Close toho však najdete mnohem více. Nás nejvíce upoutalo tzv. nahé oblečení, které více odhaluje než zakrývá. Skvělým příkladem je kolekce Le Petit Secret Dentelle s minimalistickou trojúhelníkovou podprsenkou a bokovými kalhotkami. Trochu méně odvážná (ale opravdu jen trochu) je řada Villa Satine s průsvitnými mini tangy, které můžete zkompletovat např. s trojúhelníkovou podprsenkou ze saténu a jemné květinové krajky. Vybrat si ale můžete i z nabídky šatů, sukní, topů, košil nebo nejrůznějších doplňků, které ještě více okoření vášnivou atmosféru navozenou odhalujícím spodním prádlem. 

Pokud se na e-shopu Maison Close přihlásíte k odběru newsletteru, získáte 10% slevu na první objednávku. Poštovné do České republiky stojí 14,90 € (cca 360 korun) a zboží k vám dorazí za 4 až 6 dní.